Jak využít metodu Pravé mozkové hemisféry v každodenním životě? (Vlasta Antošová)

Ano, mozek je geniální. Jak máme probádáno kus vědomí, tak náš nepřestává překvapovat i dost neprobádaných zákoutí podvědomí.

Stejně tak velkou hru hrají mozkové hemisféry.

Určitě jste to už někdy slyšeli.

Kdysi dávno, jako mimča, jsme je měli vyrovnané. Praktickým fungováním v praktickém světě většinou dojde k potlačení pravé mozkové hemisféry.

Levá hemisféra: praktičnost, logika, fakta, struktura.

Pravá hemisféra: intuice, vjemy, obrazy, tvořivost, fantazie.

 

Má inspirace – Betty Edwards

Je to učitelka umění. Právě Betty Edwards hledala formu, jak své studenty zbavit rutiny. Jak jim absolutně rozbourat zažité vzorce kresby. A tak vznikla její metoda Kreslení pravou mozkovou hemisférou. V ČR jsou také známé tyto kurzy kreslení.  Na začátku nakreslíte příšeru a po dvou dnech docela hratelný portrét.

Sama jsem se těmto kurzům řadu let věnovala. Bettynou metodou jsem se inspirovala a udělala jsem si vlastní výukový plán. Donutily mě k tomu objednávky edukačních programů, kdy nikdo nechtěl věnovat dva dny.

Vývojem této metody „mým stylem“ mě došlo, že je to dobré pro veškerou kreativu. Nejen pro kreslení.

Využívám této metody také pro výuku psaní ve svých kurzech. Je jedno jestli jde o prodejní texty, vedení sociálních sítí nebo napsání knihy.

Mí klienti tuto metodu milují, Nejen, že jim zlepší kreativitu, práci s nápady, ale také zlepší paměť.

Co je ten základní princip metody?

Rozbourání rutiny

Když vytvoříte mozku podnět, kdy mu rozstřelíte vše, na co je zvyklý. Zboříte stereotyp, rutinu a vnímaní struktur. Na druhou stranu poskytnete absolutní vnímání tvarů, obrazů a barev. Posílíte na tu danou dobu vnímání pravé mozkové hemisféry.

Toto se dá zcela vědomě. Provedu tě tím.

Vlasta Antošová

Vlasta Antošová
Tel.: 775 101 232
vlasta@antoska.cz
Facebook

Přejít nahoru