Nové začátky (Maja bourková)

Maja Bourková – Nové začátky

Co vás napadne, když se řekne slovo začátek?

Nový začátek může a nemusí znamenat spálené mosty za zády.

Nový začátek může a nemusí znamenat zabouchnuté dveře.

Některé nové začátky se neobejdou bez návštěvy pohotovosti – nový start začínáme s obvazy na duši a pomalu se zatahující ranou v srdci.

Některé začátky přichází nenápadně, po špičkách a nikým netušeny. Než si všimneme, že se něco děje, jsme uprostřed nové první kapitoly.

JEDNOU STAČILO

Některé věci v životě vyzkoušíme jen jednou – a některé z nich bychom nejraději nikdy neochutnali. Některé se mohou stát součástí našeho života, na jiné raději rychle zapomeneme.

Z některých novinek se může stát naše nová vášeň, nový příběh. Na to, jak se objednává pohřeb pro vlastní mámu, asi moc vzpomínat nebudeme. Taky to patří mezi jednou poprvé.

BOJÍM SE, A PŘESTO SKOČÍM

Nové začátky často přicházejí uprostřed něčeho. Někdy se jich bojíme. Než se pustit do neznáma a tvořit novou mapu, raději zůstáváme v bažině starého „komfortu“. Je jedno, že to bolí, hlavně že to máme pojmenované.

Dovolme si na chvíli se zasnít. Představit si jinou verzi, jinou možnost. Něco nového.

Jaké to je? Líbilo by se vám to? Cítíte se v té představě líp než po procitnutí zpět do současné reality? A na co ještě čekáte? Až se znovu probudíte do dalšího šedivého rána?

JÍT DO AKCE

Když už se rozhodnete skočit a změnit to, v čem se právě plácáte, je dobré se zvláště na startu co nejvíce podpořit.

Co můžeme dělat, když bychom rádi nastartovali něco nového, ale hlava nás stále staví do latě starých „pořádků“ a háže nám do toho vidle pochybností?

  • Uvědomění, jak se chci cítit, když onu novinku zavedu do svého života
  • Z uvědomění vzniká motivace a chuť překonat případné počáteční překážky
  • Máme svoje proč, zjistěme jak, aby to hlavu ani tělo moc nebolelo. Nemusíme každé ráno trhnout maratónský rekord. Důležité je začít. Klidně zvolna, krok za krokem. Udržitelně.
  • Pomozme své nové rutině. Pro ranní cvičení si dejme k posteli jógamatku. Nachystejme si běžecké boty ke dveřím. Položme knihu na stůl, kde obvykle snídáme. Vypišme si nová slovíčka k hrnku na kafe. Uvědomujme si každý dobrý moment nové etapy, i když (i právě proto) máme za sebou spálenou zem. Dopřejme si další nové probuzení do klidu a pohody, beze strachu, stresů, bloků.
  • Po každém dalším opakování, nově prožitém dni, přidaném kilometru se pochvalme. Potěšme se pocitem, že jsme to zase dali, užili si to, a užíváme si pocit, který jsme chtěli získat (viz první bod). Vytvořme si svůj rituál, oslavu a ukotvení nové cesty.

 

Ať už máte před sebou jakýkoliv začátek, nezapomínejte na tyhle tři základní věci:

  • Revidujte a zajistěte svoje vlastní zdroje
  • Nepřepalte start, rozložte síly na etapy podle potřeby
  • Užívejte si cestu a nezapomeňte oslavit dílčí úspěchy

Maja Bourková, Rozmotávač myšlenek a průvodce podvědomím.

Kontakty, reference a další informace o tom, co pro vás mohu udělat, najdete na webu. 

Jsem rovněž zakladatelkou vzdělávacího portálu s přesahem podnikání do běžného života.
Najdete tu články a informace z mnoha různých oborů a v členské sekci na vás čeká hodnotný obsah zdarma (včetně mých vizualizací).

Maja Bourková
FB Rozmotávač myšlenek
Vzdělávací portál Rozmotávač myšlenek
maja@bourkova.cz
FB – Portál rozmotávač myšlenek

 

Přejít nahoru