Začínáš podnikat při zaměstnání? (Lenka Slaninová)


Máš své zaměstnání a máš potřebu jistoty příjmu každý měsíc. Zároveň přišel správný čas, kdy chceš převzít zodpovědnost za svůj život a celkově si začít užívat pružnosti času. Dosáhnout naprosté samostatnosti.

Dnes ti dám 3 tipy na zamyšlení, jak je možné pracovat na svém projektu při zaměstnání.

  1. Zvaž si, čím začneš. Pokud nevíš, jaké kroky by měly být jako první, nejlépe kontaktuj lidi, kteří už podnikají a prober s nimi jejich začátky. Zjisti, jak postupovat a promysli, zda chceš být na začátku samostatná jednotka nebo mít jinou podporu či oporu.

Pokud zjistíš, že stojíš stále na jednom místě, řekni si o pomoc. Nikdo učený z nebe nespadl a tobě se v tu chvíli hodně uleví, jelikož zdoláš první kroky s pomocí a lépe se zorientuješ na své vysněné cestě.

 

  1. Je velmi důležité spočítat si, kolik hodin měsíčně věnuješ zaměstnání, spánku, rodině, koníčkům a péči o domácnosti.

Např. 168 hod zaměstnání, 240 hod spánku, 80 hod rodině, 80 hod koníčkům, 80 hod péči o domácnost. Měsíc (30 dní) má 720 hod. Součet vyplněného času je v tomto příkladu 648 hod. Tedy ti zbývá 72 hod na podnikání. Tzn. že máš něco přes 2 hod denně na podnikání měsíčně.

Rozvrhni si pečlivě kdy a co děláš, jaké máš plány ideálně vždy na ten daný měsíc. Někomu vyhovuje týdenní rozvrh. Je to jen na tobě.

 

  1. Důležité je mít cíl. Ne ve stylu – do měsíce budu mít prvního zákazníka. Dostalo by tě to zbytečně do stresu a nechutě hned na začátku cesty. Při zaměstnání začínáš podnikat velmi pomalu. Ideálně si projdi zpětně, jaká časová osa tě provází celý život. Kdy tě provází vetší změny. Tato cesta je pro tvé podvědomí v pořádku a zůstáváš v klidu. Postupuješ a radostí krok za korkem.

Např. Když jsem se zamýšlela nad časovou osou svého života, došlo mi, že moje velké zlomy přišly vždy v rámci „pětiletky“.  Tudíž jsem si stanovila, že samostatná budu za 5 let od začátku započetí svého projektu.

Touto cestou si krásně stanovíš přijatelné tempo a stále budeš mít čas na věci, které buď musíš (čas v práci) nebo miluješ (rodina, koníčky, přátelé).

Jistě, že si můžeš stanovit rychlejší cestu. Ale zkus si představit, že máš nastavenou „pětiletku“ pomalu ale jistě a na pohodu. Nebo to zvládneš za půlku času, ale ošidíš sebe o okolní radosti a následkem toho taky může být nejen tvoje vyčerpání a nespokojenost. Veškerý tlak se může přenést na kvalitu tvého projektu, ale také na rodinu, koníčky a přátele.

Jak tohle můžu napsat? Zbožňuju pozorovat lidi a jejich příběhy a taky mám ten svůj. A potkalo nás to všechny. Jasně, že to potká nejspíš i tebe. Ale víš co? Tady máš krásnou nápovědu a máš možnost si to uvědomit včas a jít lépěji a spokojeněni.

 

Přeji ti šťastnou cestu.

 

Pokud se dostaneš do patové situace. Stav se na www.lenkaslaninova.cz a využij možnost konzultace. Získáš odstup a nadhled a to je základ úspěchu.

 

Lenka

www.Lenkaslaninova.cz
Tel: 731274029
Facebook

Přejít nahoru