Jak vám „hodná holčička“ zachránila život a proč se jí teď zbavit (Petra Holubová)

Hodná holčička

Věděli jste, že to, co děláme, jak se rozhodujeme, a jak vyhodnocujeme to, co se kolem nás děje, probíhá víc než z 95 % automaticky?
Řídí to podvědomé programy. A to proto, abychom nemuseli nad vším znovu a znovu dlouze uvažovat.

Tyto mentální programy, podle kterých fungujeme, vznikají evážně ranétství. Mohou ale vznikat dřív (prenatálníobdobí) nebo později (dospělosti)

PROGRAM „HODNÁ HOLČIČKA“ NÁS CHRÁNIL

Některé programy jsou ale ještě mnohem starší. Příkladem je „hodná holčička“ (muži mohou mít totéž, ať už to pojmenujeme jakkoliv).
Je to úžasný program, který po tisíciletí pomáhal dětem přežít. Jejich život byl po mnoho generací plně v rukou rodičů. Pokud by se nepostarali, dítě by s největší pravděpodobností zemřelo. A tak děti vědí, že ztratit lásku svých ochránců by byl život ohrožující průšvih.

TEĎ JSME ALE DOSPĚLÍ…

Když člověk dospěje, stane se dost velkým, silným a rozumným na to, aby se o sebe dokázal postarat. Program „hodných holčiček“ tedy přestává sloužit.

Lidé, kteří v něm setrvávají, ho obvykle vztahují na široké okolí. Chtějí být „hodní“ a vyhovět nejen svým rodičům, ale i partnerovi, dětem, zaměstnavateli, sousedům, klientům. Na podvědomé úrovni je za tím stále strach „aby je měli rádi“. Aby je šéf nevyhodil, partner neopustil, děti se k nim neodvrátily zády. Díky tomu žijí životy mnoha lidí okolo místo toho, aby naplno žili ten svůj vlastní.

CO S HODNOU HOLČIČKOU?

Pokud na program hodné holčičky stále narážíte, je dobré se chvíli zastavit. Uvědomte si, že jste dost velcí, schopní a dospělí na to, abyste se o sebe postarali sami. A pokud o sobě máte pochybnosti, dosyťte své ustrašené vnitřní dítě, které se bojí, že by bez pomoci zvenčí nepřežilo.

Když budete vědět, že vaše přežití nezávisí na rodičích, partnerovi, natož na sousedce, tak vám dojde, že vás nemusejí mít rádi. A vy tedy nemusíte být hodné holčičky, které se snažily si jejich lásku zasloužit.

MÁTE STRACH TO ZMĚNIT?

Možná si uvědomujete, že vás už hra na „hodnou holčičku“ (nebo chlapečka) přestala bavit. Máte ale strach, co se s vaším životem stane, pokud hrát přestanete. Když budete chtít, můžeme se na to podívat společně.

Pracuji s kvantovkou, regresí a dalšími technikami. Vše podstatné, včetně referencí a případových studií, najdete na webu www.pruvodkynenaceste.cz. Nebo mi napište.

Bc. Petra Holubová – Průvodkyně na Cestě lepšímu životu 

www.pruvodkynenaceste.cz
e-mail: pruvodkynenaceste@pruvodkynenaceste.cz
FB skupina – To, co žiju, tvořím já
FB stránka – Průvodkyně na cestě k lepšímu životu

Přejít nahoru